Walka ze smogiem

Czyste powietrze stało się w dzisiejszych czasach czymś w rodzaju luksusu, który rzadko można spotkać w polskich miastach. Naukowcy alarmują, że smog z roku na rok coraz gęściej przysłania krajobraz.

Ochrona przed smogiem

Brudne i pełne zanieczyszczeń powietrze nie tylko tworzy nad światem ciężką, ciemną zasłonę, ale i jest zwyczajnie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Czasem wystarczy wyjść na dwór, by poczuć trudności z oddychaniem, drapanie w gardle czy duszności. To są właśnie skutki zanieczyszczonego powietrza. Na szczęście można się przed tym bronić.

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe są przeznaczone dla tych wszystkich osób, które pomimo zanieczyszczonego powietrza chcą móc bez skrępowania oddychać pełną piersią. Skuteczność masek jest bardzo wysoka, bo dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii wyłapują one niemalże sto procent zawieszonych w powietrzu szkodliwych cząstek.

Technologie w maskach antysmogowych

Najważniejszym elementem maski antysmogowej jest filtr, który zatrzymuje wdychane zanieczyszczenia. To właśnie od jego skuteczności będzie zależała skuteczność całej maski.

Najpopularniejszym rodzajem filtra jest filtr węglowy, podobny do tego spotykanego w odkurzaczach. Warto wybierać ten o oznaczeniu N99, co oznacza, że wyłapuje on niemal wszystkie zawieszone w powietrzu cząstki. Bardzo skutecznie zatrzymuje również alergeny i gazy. Filtr HEPA z kolei jest cząsteczkowym filtrem powietrza, który skutecznie wyłapuje zawieszone w powietrzu, szkodliwe cząsteczki smogu. Warto wspomnieć, że najbardziej skuteczną maską antysmogową będzie taka, która łączy w sobie oba rodzaje filtrów.

Najnowszym osiągnięciem techniki są filtry BIO, które nie tylko wyłapują szkodliwe czynniki, ale również doprowadzają do ich rozpadu w procesie biodegradacji. Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup masek antysmogowych z filtrami BIO.

Dodaj komentarz