Niebezpieczny smog

Smog jest zagrożeniem, które z roku na rok staje się coraz bardziej męczące. Wystarczy, że zacznie się sezon grzewczy, a w krajobraz polskich miast wpisuje się natychmiast ciężka kurtyna zanieczyszczonego powietrza. Tymczasem naukowcy biją na alarm, że zwieszone w powietrzu zanieczyszczenia są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, dlatego za wszelką cenę należy się przed nimi chronić. Jak to zrobić?

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe są produktem, który stosunkowo niedawno pojawił się na polskim rynku. Dzięki zastosowanym w nich filtrom są w stanie oczyścić wdychane przez swojego użytkownika powietrze. Oczywiście, wybierając maskę, należy stawiać jedynie na sprawdzone produkty wysokiej jakości, takie tylko bowiem skutecznie zatrzymują wszelkie szkodliwe cząsteczki.

Filtry w maskach antysmogowych

Swoją skuteczność maski antysmogowe zawdzięczają zamontowanym w nich filtrom. Najpopularniejszym ich rodzajem są te wykonane z węgla aktywnego. Jeśli są oznaczone symbolem N99, zatrzymują niemal wszystkie szkodliwe substancje, włączając alergeny i gazy. Maski z filtrem HEPA z kolei są doskonałe, jeśli chodzi o zatrzymywanie cząsteczek smogu. Przyciągają je dzięki antystatycznemu ładunkowi. W połączeniu z filtrem węglowym tworzą barierę nie do zatrzymania. Minusem wymienionych wyżej filtrów jest fakt, że trzeba je często wymieniać, bowiem osiadają na nich szkodliwe zanieczyszczenia.

Takiego problemu nie ma z filtrami EKO. Posiadają one bowiem specjalne składniki, dzięki którym zatrzymane zanieczyszczenia ulegają biodegradacji. I chociaż filtry EKO są pewnego rodzaju nowością na rynku masek antysmogowych, z pewnością warto zwrócić na nie uwagę.

Maski antysmogowe – niezależnie od rodzaju filtru – są produktem, dzięki któremu zawsze można oddychać pełną piersią, ciesząc się powietrzem bez zanieczyszczeń.

Dodaj komentarz