Maska antysmogowa a okulary

W ostatnim czasie stan powietrza w Polsce diametralnie się zmienił. To nie tylko problem Krakowa czy Warszawy, ale i innych, mniejszych miasteczek. Dostrzegamy to głównie w trakcie jesienno-zimowych miesięcy, a apogeum wypada na luty. Najlepszym sposobem, aby uchronić się przed negatywnym wpływem zanieczyszczonego powietrza jest… zakup masek antysmogowych. Jednak problem z nimi pojawia się w przypadku osób, które na co dzień noszą okulary. Czy można nosić maskę antysmogową razem z okularami, czy do siebie pasują, a także czy okulary nie parują? Spieszymy z pomocą!

Czy okulary pozostaną na swoim miejscu?

Czyli podstawowe pytanie, które pojawia się podczas decyzji o zakupie maski. Odpowiednia maska posiada część główną w postaci materiału tekstylnego lub neoprenowego, który idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Niektóre z modeli mają również element służący perfekcyjnemu dopasowaniu w okolicy nosa – jest nim metalowa blaszka, która znajduje się na jego grzbiecie i utrzymuje całość na pierwotnej pozycji. Taka budowa pozwala zatrzymać powietrze z dala od nosa i ust, dzięki czemu użytkownik jest w pełni odizolowany od smogu. Z drugiej strony, idealne dopasowanie do twarzy pozwala odpowiednio umieścić maskę w taki sposób, aby nie uwierała, a jednocześnie sprawia, że nie będzie miała styczności z okularami, co w konsekwencji da poczucie stabilności.

Dla tych, którzy wolą nosić okulary odrobinę niżej – niestety metalowy nosek może przeszkadzać. Wtedy warto zaopatrzyć się w elastyczną maskę bez dodatkowych elementów! Najlepszym rozwiązaniem jest uprzednie przymierzenie maski.

Czy będą mi parowały okulary?

Druga kwestia, która jest niezwykle ważna dla osób, które noszą okulary – czyli aspekt ich parowania. W masce oddycha się nieco inaczej, a powietrze wymienia się na niewielkiej płaszczyźnie. Chłodne wprowadzane jest filtrami do przestrzeni między maską, a twarzą i ciepłe zostaje wydychane. Jeśli został dobrany odpowiedni rozmiar maski, a wyloty powietrza skierowano w dół, użytkownicy nie powinni się martwić o nadmierne parowanie okularów.

Czy zauszniki z okularów będą kolidować z zapięciem maski?

To zależy. Od czego? Oczywiście od modelu. Niektóre z masek antysmogowych rzeczywiście są zakładane w ten sposób, że gumki należy naciągnąć za uszy – w tym przypadku gumka w towarzystwie zauszników od okularów może uwierać. Jednak są dostępne również takie modele masek, które zapina się na rzep z tyłu głowy. W tym przypadku okulary w żaden sposób nie będą kolidować z okularami.

Czy maska pasuje do okularów?

W ostatnim czasie nastąpił ogromny rozkwit popularności masek antysmogowych. Dlatego ze względu na ogromne zainteresowanie i różnorodność użytkowników pojawiają się coraz to nowe wzory, konstrukcje i kolory masek. Dzięki temu można wybrać model, który w pełni wyrazi charakter danej osoby, a także z łatwością wpisze się w jej styl. Czy maski pasują do okularów? Oczywiście, że tak! Umiejętność dobrania kształtu okularów do budowy twarzy z pewnością przeniesie się na odpowiedni wybór maski. Modne oprawki i wzorzysta maska stworzą stylowy miejski look.

Jednak maski antysmogowe to nie tylko świetny dodatek do outfitu, ale również dobry sposób na ochronę przed dusznościami, kaszlem, zatkanym przez alergeny nosem, a także obecnością substancji szkodliwych. A jeśli jednocześnie można dbać o zdrowie i dobrze się prezentować – należy korzystać

Dodaj komentarz