Filtry w maskach antysmogowych

Badania wykazują, że z roku na rok w Polsce rośnie poziom zanieczyszczenia powietrza. Zwłaszcza w okresie zimowym nad większością miast pojawia się ciężka zasłona zanieczyszczonego powietrza. Niestety, nie pozostaje ona bez wpływu na zdrowie ludzkie. Wystarczy chwila na zewnątrz w najbardziej zanieczyszczone dni, by poczuć drapania w gardle, kaszel czy duszności.

Jak się chronić przed smogiem?

W odpowiedzi na potrzeby zaniepokojonych ludzi, producenci oferują rożne rodzaje masek antysmogowych, których głównym zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczonych cząstek, w efekcie czego człowiek noszący maskę wdycha powietrze czyste i zdrowe.

Na maski antysmogowe powinny zdecydować się przede wszystkim osoby starsze, schorowane i dzieci.

Technologia w maskach antysmogowych

Wystarczy zajrzeć do sieci, by przekonać się, że najnowsze rodzaje filtrów stosowanych w maskach antysmogowych rzeczywiście pozwalają na zatrzymanie większości zanieczyszczeń.

Filtr węglowy świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o wyłapywanie wszelkiego rodzaju gazów, dzięki czemu hamuje on też brzydkie zapachy. Z kolei filtr HEPA doskonale radzi sobie z zawieszonymi w powietrzu cząstkami. Idealna maska przeciwsmogowa łączy w sobie oba te filtry – jeśli jest oznaczona symbolem N99, oznacza to, że jest w stanie zatrzymać niemal wszystkie zawieszone w powietrzu zanieczyszczenia.

Najnowszym osiągnięciem techniki są stosowane w maskach filtry BIO. Są one zdecydowanie najlepszym i najbardziej rozsądnym wyborem. W zwykłym filtrze bowiem zatrzymane zanieczyszczenia gromadzą się i osiadają na nim. Filtr BIO wyposażony jest w substancje, które sprawiają, że wszelkie zatrzymane zanieczyszczenia ulegają biodegradacji. Maska wyposażona w filtr BIO nie tylko więc oczyszcza powietrze, ale jednocześnie niszczy cząstki, którymi było zanieczyszczone.

Dodaj komentarz