Filtry w maskach antysmogowych – część 2

Ostatnimi czasy jakość polskiego powietrza dramatycznie spada. Staje się to zauważalne zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to nad większością miast zawisa kurtyna składająca się ze szkodliwych zanieczyszczeń. Jeszcze do niedawna maski antysmogowe były abstrakcją, kojarzącą się z krajami wschodu. Dziś są one koniecznością, jeśli chce się odetchnąć pełną piersią.

Maski antysmogowe – dla kogo?

Najbardziej narażone na szkodliwe działanie smogu są zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Niemniej jednak z masek antysmogowych skorzystać mogą wszyscy ludzie, spędzający dużo czasu na świeżym powietrzu. Maski te z reguły są bardzo skuteczne – zastosowane w nich filtry pozwalają na zatrzymanie niemal wszystkich zawieszonych w powietrzu szkodliwych zanieczyszczeń.

Technologie w maskach antysmogowych

Najczęściej spotykanym w maskach filtrem jest ten wykonany z aktywnego węgla. Pozwala on na zatrzymanie niemal wszystkich obecnych w powietrzu zanieczyszczeń – trzeba wybrać tylko ten najlepszej jakości, oznaczony symbolem N99.

Kolejnym rodzajem filtra jest filtr HEPA, który wyłapuje cząsteczki smogu dzięki temu, że sam jest naładowany elektrostatycznie. To bardzo skuteczny filtr. Jednak najlepszej jakości maski posiadają połączenie filtru węglowego i HEPA, co gwarantuje wysoką skuteczność działania.

Najnowszym i jednocześnie najbardziej skutecznym filtrem w maskach antysmogowych jest filtr BIO. Posiada on w swoim składzie specjalne składniki, które nie tylko zatrzymują szkodliwe zanieczyszczenia, ale jednocześnie je niszczą. Dzięki temu szkodliwe cząsteczki nie kumulują się na filtrze, ale są z niego usuwane.

Maski antysmogowe są coraz bardziej popularne, nie ulega więc wątpliwości, że ich technologie także będą przez producentów systematycznie ulepszane. Już teraz skuteczność ich działania jest bardzo wysoka.

Ten artykuł to druga część tego artykułu: http://maski-antysmogowe.net.pl/maski-antysmogowe/filtry-w-maskach-antysmogowych/

Dodaj komentarz