Jak dobrać maskę antysmogową?

Coraz więcej polskich miast i wsi zmaga się z poważnym problemem, jakim jest smog. Powietrze, które wdychamy jest nie tylko zanieczyszczone, ale przede wszystkim toksyczne, a zatem szkodliwe dla naszego organizmu. Dlatego niezbędnym elementem codziennego wyposażenia powinna stać się maska antysmogowa filtrująca powietrze. Pytanie tylko: jak ją dobrać?

Jak dobrać maskę antysmogową?

Na początku określ swoje potrzeby.

Szukasz maski antysmogowej do codziennego użytkowania, na przykład w trakcie dojazdu do pracy czy spaceru z psem? A może akcesorium będziesz używał przede wszystkim w trakcie treningów na zewnątrz? Wśród masek antysmogowych możemy wyróżnić te, przeznaczone dla sportowców – biegaczy czy kolarzy oraz te dla osób nietrenujących. Te pierwsze mają zwiększoną przepustowość powietrza, która sprzyja efektywnym, a przede wszystkim komfortowym treningom. Z kolei maski antysmogowe na co dzień są często bardzo stylowe, byśmy z powodzeniem mogli zakładać je do różnego typu outfitów.

Dobierz dla siebie odpowiedni rozmiar maski antysmogowej.

Z reguły produkowane maski mają regulowane paski oraz miękkie, dopasowujące się do głowy wykończenie. Jednak poza modelem możesz też wybrać rozmiar na podstawie swojego obwodu głowy!

Najpewniejszym wyborem będą maski antysmogowe z wymiennymi filtrami, które z łatwością uzupełnimy w razie zużycia. Dzięki temu maska posłuży nam przez dłuższy czas, a jedynym wydatkiem będą dodatkowe, oczyszczające powietrze filtry.

maski antysmogowe

źródło zdjęcia: maxpixel.freegreatpicture.com