Co to jest maska antysmogowa?

W wielu rejonach Polski SMOG stał się problemem powszechnym. Niestety walka z nim jest trudna, a zanieczyszczone powietrze trafiające do płuc może wyrządzić ogromne szkody w organizmie. Dlatego niezbędnym elementem wyposażenia każdego, kto mieszka na obszarze, w którym stężenie zanieczyszczeń jest duże, jest maska antysmogowa. Co to takiego i jakie ma zastosowanie?

Co to jest maska antysmogowa?

Maska antysmogowa to niewielkie akcesorium zakładane na głowę, które zakrywa nos i usta (narządy, którymi oddychamy) i przepuszcza wdychane przez nas powietrze przez specjalne, wmontowane w nią filtry. Filtry w najpopularniejszych modelach masek antysmogowych chronią przed takimi czynnikami, jak pyły, gazy, opary, mikrozanieczyszczenia, zimno czy dym tytoniowy. Dzięki takiej masce nie wpuszczamy do płuc toksycznego powietrza, a co za tym idzie chronimy organizm przed poważnymi chorobami spowodowanymi życiem w smogu.

Jakie jest zastosowanie masek antysmogowych?

Wbrew pozorom maski antysmogowe są koniecznością nie tylko dla sportowców trenujących na zewnątrz. Wdychane przez nas toksyczne powietrze ma wpływ na organizm nie tylko w trakcie uprawiania aktywności fizycznej, ale także podczas zwykłego spaceru. Dlatego zastosowanie maski antysmogowej jest przede wszystkim codzienne. Warto zakładać ją zawsze, gdy wychodzimy z domu oraz wtedy, gdy wybieramy się na trening. Dzięki temu przy każdym pobycie na powietrzu będziemy mogli oddychać pełną piersią.

źródło zdjęcia http://maxpixel.freegreatpicture.com